Ciało kobiety będącej w ciąży ulega znaczącym zmianom

Ciało kobiety będącej w ciąży ulega znaczącym zmianom

Kiedy kobieta zachodzi w ciąże musi być przygotowana na prawdziwą rewolucję, jakiej w tym wyjątkowym okresie doświadczać będzie jej ciało.

Zmiany hormonalne.

Oczywistym faktem jest, że to hormony regulują prawidłowy przebieg ciąży. Już na jej początku dochodzi do wzmożonej aktywności estrogenów, progesteronu oraz gonadotropiny kosmówkowej (czyli hormonu HCG). Hormony wpływają na powiększenie piersi oraz ich uwrażliwienie, jak również rozluźnienia mięśni gładkich, co doprowadza na problemów z układem moczowym oraz pokarmowym.

Także towarzyszące początkom ciąży mdłości i wymioty są skutkiem zmian hormonalnych, podobnie jak częste zmiany nastrojów.

Zmiany metaboliczne.

W czasie ciąży kobiecy metabolizm znacząco przyśpiesza. Koniec trzeciego miesiąca jest momentem, w którym kobieta ma potrzebę przyjmowania większej ilości pokarmu, jednak ze względu na rozwijające się dziecko nadmiar kalorii bywa spalany dużo szybciej.

Nasilające się bóle pleców

Powiększający się brzuch bezpośrednio wpływa na mięśnie pleców. Okolica lędźwiowo-krzyżowa staje się bardziej narażona na działanie nienaturalnej, odchylonej do tyłu postawy. Może ona powodować duży ból. W jego zmniejszeniu pomocne okazują się zabiegi rehabilitacyjne, o których więcej informacji znaleźć można pod następującym linkiem –  klinika-rehabilitacji.eu/poradnik,poradnik-pacjenta-blog.pl.html.

Zmiany pigmentacyjne widoczne na ciele

Ciążowe hormony mają olbrzymi wpływ na wygląd kobiecej skóry. Na brzuchu pojawia się ciemna kreska, istnieje również ryzyko wystąpienia czerwonych plam na dłoniach czy wysypki na ramionach.

Comments are closed.