Jeść z pasją – jeść smacznie

Jeść z pasją – jeść smacznie

Polacy wykazują bardzo wysokie tendencje przywiązywania się do poszczególnych grup produktów żywieniowych. Prosty reprezentatywny przykład – znajdując przepis na nową formę przygotowywania filetów drobiowych, pewne jest, że będą one od tego czasu przygotowywane nawet kilka razy w tygodniu. Do czego to prowadzi? Najczęściej do wdrażania niezbilansowanych nawyków żywieniowych. W praktyce okazuje się, że żywienie jest niewystarczająco urozmaicone, a to z kolei jest główną przyczyną niedoborów ważnych składników odżywczych.

W poszukiwaniu nowych smaków

Przez ostatnie lata można zauważyć, że coraz więcej osób promuje zdrową oliwę z oliwek. Jest to produkt bogaty w cenne składniki. Aby bliżej poznać ten produkt i jego właściwości wystarczy na bieżąco śledzić wydarzenia kulturowe, a tych na terenie naszego kraju jest coraz więcej, o czym można przeczytać na przykład tutaj –  kochamoliwe.com/pl/n/category/Wydarzenia/11.

Jakich zasad należy przestrzegać, aby żyć zdrowo jedząc smacznie?

Przede wszystkim trzeba unikać monotonii i stosować się do zasad piramidy żywieniowej. Jest ona dostępna na stronach internetowych zajmujących się tematyką dietetyki. Można z niej wyczytać, że w codziennej diecie należy uwzględniać:

  • ryby oraz białe mięso,

  • świeże warzywa i owoce,

  • produkty pełnoziarniste i zbożowe,

  • odpowiednią ilość nabiału.

Zdecydowanie należy unikać słodyczy, choć również w tej kwestii warto czerpać inspirację od naszych zagranicznych przyjaciół, którzy fantastyczne desery potrafią przygotowywać z samych zdrowych produktów.

Comments are closed.