Mezoterapia w gabinecie medycyny estetycznej – kiedy warto skorzystać z zabiegu

Mezoterapia w gabinecie medycyny estetycznej – kiedy warto skorzystać z zabiegu

 

Zabieg mezoterapii oferowany jest obecnie w większości gabinetów specjalizujących się w medycynie estetycznej. Jest on ceniony przede wszystkim za wysoką skuteczność i wszechstronność zastosowań. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni (w różnym wieku). Jest on rekomendowany przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy ograniczyć wypadanie włosów, a także ujędrnić skórę i spłycić zmarszczki.

 

 

Na czym polega zabieg?

 

Ideą mezoterapii jest kontrolowane uszkadzanie skóry, w celu stymulowania produkcji kolagenu. Zauważono, że skóra, która polega niewielkim urazom zaczyna bardzo intensywnie się odbudowywać. Staje się ona grubsza, mocniejsza, bardziej jędrna. Nie dziwne, że zabiegiem mezoterapii tym zaczęli interesować się specjaliści od medycyny estetycznej. Szczegółów na temat skuteczności takiego zabiegu dowiemy się wchodząc na stronę tego gabinetu – www.venus-beauty.com.pl.

 

 

Współcześnie stosowane są dwa rodzaje zabiegów mezoterapii:

 

  • igłowa,

  • bezigłowa.

 

Do wykonania pierwszej stosuje się niewielkie igły (ich grubość i długość uzależniona jest od rodzaju zabiegu i partii ciała, na której jest on przeprowadzany). Do wersji bezigłowej wykorzystuje się wiązki światła lasera. Podczas zabiegu na podrażnioną skórę aplikowana jest substancja, która wzmacnia jego działanie (w przypadku kuracji przeciw przebarwieniom można wykorzystać na przykład witaminę C).

 

Na co pomagają zabiegi mezoterapii?

 

Popularne zabiegi polecane są w zapobieganiu takim problemom skórnym jak:

 

  • zmarszczki,

  • utrata jędrności skóry,

  • przebarwienia,

  • blizny,

  • rozstępy,

  • cellulit,

  • nadmierne wypadanie włosów.

 

Mezoterapia należy do zabiegów, z których dobrodziejstw może skorzystać praktycznie każda osoba, borykająca się w którymkolwiek wymienionym problemem. Ma ją w swojej ofercie wiele gabinetów medycyny estetycznej, które starają się korzystać z urządzeń wysokiej jakości i najnowszej generacji. Więcej informacji o specyfikacji takiego pistoletu do mezoterapii znajdziemy pod linkiem – https://bazakonkurencyjnosci.gov.pl/publication/view/1009118. A jak wiadomo możliwość redukcji zmarszczek interesuje wiele kobiet – zwłaszcza tych, które ukończyły trzydziesty rok życia, dlatego chętnie korzystają z takich urządzeń i zabiegów. Mezoterapia to innowacyjny zabieg, który pomoże również osobom borykającym się z wiotkością skóry. Należy mieć jednak świadomość, że często, aby uzyskać zadowalające efekty trzeba wykonać co najmniej kilka serii zabiegów.

 

Jeśli naszym problemem są rozmaite blizny (w tym szpecące, potrądzikowe), rozstępy czy przebarwienia, mezoterapia także powinna nam pomóc. Dzięki zabiegom, skóra podlega bardzo intensywnej odnowie, co powoduje, że blizny zostają naturalnie spłycone (w zależności od ich głębokości można niemal całkowicie je zlikwidować lub znacznie zmniejszyć ich widoczność).

 

Redukcja cellulitu

 

Problemem wielu kobiet jest cellulit, znany również skórką pomarańczową. Pojawia się on w wyniku nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Niektóre rodzaje cellulitu łatwiej jest zwalczyć, inne są bardzo oporne. Kobiety szczupłe, które nie mogą poradzić sobie z tym problemem mogą odwiedzić gabinet medycyny estetycznej w celu wykonania zabiegu mezoterapii, który jest szczególnie pomocny w walce z jego oporną odmianą.

 

 

Skuteczny sposób na wypadanie włosów

 

Kontrolowane uszkadzanie skóry nie tylko pomaga ją ujędrnić, ale także stymuluje włosy do szybszego wzrostu. Z tego względu zabieg coraz częściej wykorzystuje się u osób, które mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, a nawet łysieniem. Jego popularność jest dowodem na to, że efekty są bardzo zadowalające.

 

Comments are closed.