Nowoczesna endodoncja – charakterystyka

Nowoczesna endodoncja – charakterystyka

Współczesna endodoncja na przestrzeni ostatnich lat odnotowała prawdziwy progres. Leczenie jest zupełnie bezbolesne i nie używa się żadnych trutek, ani innych wypełniaczy, które mogłyby przyczynić się do powstania komplikacji zdrowotnych po zabiegu. Dowodem tego są informacje zawarte na stronie – www.dentalpark-krakow.pl/zakres-uslug/leczenie-kanalowe-endodoncja. Zachęcamy do uważnej lektury.

Na czym jednak dokładnie polega endodoncja?

Tak naprawdę jest to nic innego, jak leczenie kanałowe, polegające na usunięciu z kanałów korzeniowych miazgi zębowej. Efektem tego ząb w praktyce staje się martwy, choć nie istnieje konieczność jego całościowej ekstraktacji. To z kolei pozwala uniknąć nie tylko problemów natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Poprzez usuwanie stałych zębów, o różnorodnej złożoności budowy korzenia niejednokrotnie dochodziło do nieodwracalnego uszkodzenia nerwów, czego efekty bywały dla pacjentów tragiczne w skutkach.

Zasady nowoczesnej endodoncji

Profesjonalne gabinety stomatologiczne skupiają prowadzoną przez siebie praktykę endodotyczną na kilku istotnych zasadach:

  • Leczenie musi być zupełnie bezbolesne,

  • Poprzedzać go powinna konsultacja oraz profesjonalne badanie na wszelkich dostępnych urządzeniach diagnostycznych,

  • Pacjent zostaje poinformowany o przebiegu leczenia,

  • W nowoczesnych gabinetach może nawet na bieżąco monitorować zabieg na specjalnym ekranie,

  • Pełne leczenie zamyka się w minimalnej ilości wizyt – coraz częściej nawet w jednej, oczywiście poza konsultacją.

Comments are closed.