Nowoczesne technologie w służbie stomatologii

Nowoczesne technologie w służbie stomatologii

Stomatologia jest jedną z tych dziedzin medycyny, które w największym stopniu korzystają z nowoczesnych rozwiązań współczesnej technologii. Stosowane przez dentystów narzędzia mają olbrzymi wpływ na wygodę oraz komfort ich pacjentów, co w przypadku nierzadko bardzo stresujących wizyt w dentystycznych gabinetach ma niebagatelne znaczenie.

Jakiego rodzaju rozwiązania technologiczne stosowane przez dentystów wzbudzają wśród pacjentów największy entuzjazm? Oto kilka najciekawszych refleksji naszych czytelników.

Nowoczesne formy znieczulenia

Michał przez wiele lat odwlekał wizytę w gabinecie stomatologicznym. Obawiał się bólu, bowiem wizyty u dentysty kojarzyły mu się przede wszystkim z niezbyt przyjemnymi doświadczeniami. Jednak kiedy trafił do polecanego przez znajomych stomatologa, był bardzo mile zaskoczony.

W gabinecie, który w końcu odwiedziłem by wyleczyć kanałowo jednego z zepsutych zębów, stosowano nowoczesne formy znieczulenia. Dentysta dokładnie wypytał mnie o przebyte choroby oraz ewentualne dolegliwości, aby zminimalizować ryzyko, że na podane znieczulenie mój organizm zareaguje po prostu źle. Komputer obliczył odpowiednią dawkę znieczulenia, a specjalne urządzenie mi ją podało. Dzięki temu przetrwałem leczenie nie odczuwając żadnych jego negatywnych aspektów.

Możliwość komfortowego założenia wysokiej klasy implantu

Po utracie jednego z zębów, Marysia długo zastanawiała się, czy założyć w jego miejsce uzupełniający implant. Wiedziała, że powinna to zrobić, bo pozostawienie pustego miejsca w jamie ustnej negatywnie wpływa na pozostałe zęby.

Bardzo długo szukałam dentysty, który dałby mi gwarancję, że implant zostanie założony dość szybko, bezboleśnie oraz w odpowiednich warunkach. W końcu zdecydowałam się na tę ofertę: www.dentalpark-krakow.pl/zakres-uslug/implanty. Muszę przyznać, że zaawansowanie technologiczne całego zabiegu bardzo mnie zaskoczyło – oczywiście pozytywnie.

Przeprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów pod mikroskopem

Kalina zaniedbała leczenie jednego z zębów. Zmiany próchnicowe były tak zaawansowane, że konieczne okazało się leczenie kanałowe.

Kiedy mój dentysta stwierdził, że jedynym ratunkiem dla zęba jest zaawansowane leczenie kanałowe, załamałam się. Słyszałam wiele negatywnym opinii na temat zabiegów tego typu – że trwają bardzo długo, są bolesne i niekomfortowe… Jednak rzeczywistość okazała się dużo bardziej pozytywna. W gabinecie stomatologicznym do którego chodzę używa się wysokiej klasy sprzętu mikroskopowego. To właśnie za jego pomocą mój ząb został w pełni wyleczony.

Dokładne zdjęcia RTG wspierające leczenie ortodontyczne

Tomasz od dzieciństwa borykał się z problemem krzywego zgryzu, jednak jego rodzice zdawali się go bagatelizować. Już jako osoba dorosła postanowił udać się do ortodonty i założyć aparat.

Trochę bałem się reakcji lekarza, który mógł przecież uznać, że na prostowanie zębów jestem zwyczajnie za stary. Jednak po wykonaniu i analizie dokładnych zdjęć wykonanych z użyciem nowoczesnego sprzętu, przekonał mnie, że stały aparat ortodontyczny może się w mojej sytuacji bardzo dobrze sprawdzić.

Comments are closed.